Okna PCV Szyby zespolone


 
1. INFORMACJE PODSTAWOWE

Szyba zespolona jaką posiadamy w swojej ofercie, to zespół składający się co najmniej z dwóch szyb oddzielonych elementem dystansowym na całym obwodzie. Są połączone ze sobą z zastosowaniem różnych procesów uszczelniania obrzeży, hermetycznie uszczelnionymi przestrzeniami między szybami zawierającymi pochłaniacz wilgoci, powietrze lub inne gazy.
Takie zastosowanie pozwoli nam na oszczędność energii cieplnej, optymalną temperaturę w pomieszczeniu, wysoką przepuszczalność światła, zmniejszenie przepuszczalności promieniowania UV.
W swojej ofercie firma posiada szyby zespolone zapewniające: izolacje cieplną, izolacje akustyczną, ochronę przeciwsłoneczną i bezpieczeństwo.
Okna nasze standardowo wyposażone są w szybę 4/16/4  (U=1,1 W/m2K ) dla profili Efectline, Perfectline, S-line i Swingline, oraz 4/12/4/12/4 ( U=0,7 W/m2K ) w profilu Alphaline.

2. SZYBY PRZECIWSŁONECZNE
Posiadamy w swojej ofercie szyby przeciwsłoneczne, które ze względu na rodzaj szkła dzielimy na szyby absorpcyjne ( antisol ), oraz szyby refleksyjne ( refleks/stopsol ).
Szyba absorpcyjna -pochłania część energii promieniowania słonecznego i w ten sposób chroni pomieszczenia przed przegrzaniem.    Wykonana jest ze szkła float, które jest barwione w masie na różne kolory. Ilość absorbowanego promieniowania słonecznego zależy od koloru oraz od grubości szkła.  
Szyba refleksyjna - jest wykonana ze szkła float barwionego w masie i dodatkowo powleczonego warstwą tlenków metali lub metali szlachetnych, która działa jak lustro - odbija część promieniowania słonecznego i w ten sposób w lecie zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń.

3. SZYBY BEZPIECZNE
Nasza firma posiada także w swoim asortymencie szyby bezpieczne, które ze względu na ich przeznaczenie dzielimy na następujące klasy:
klasy O2  są to szyby bezpieczne, które chronią jedynie przed zranieniem stłuczonym szkłem. Zbudowane są one z dwóch tafli szkła grubości po 3 mmkażda, połączonych ze sobą folią o grubości 0,4 mm;

4. SZYBY ANTYWŁAMANIOWE
Klasy P2  są to szyby antywłamaniowe, które nie tylko chronią przed zranieniem, ale są także odporniejsze na uderzenia np. młotkiem. Szyby P2 są to dwie tafle szkła grubości 4 mm każda, połączonych ze sobą dwiema warstwami folii o grubości 0,4 mm każda.
Klasa P4  są to szyby antywłamaniowe, które wytrzymują ciężar trzykrotnego uderzenia kuli o masie 4,11 kg z wysokości 9 m. Szyby te zbudowane są z dwóch tafli szkła grubości 4 mmkażda, połączonych ze sobą 4 warstwami folii o grubości 0,4 mm każda.

5. SZYBY DŹWIĘKOCHŁONNE
Szyby dźwiękochłonne są to szyby zmniejszające poziom hałasu, dzięki czemu poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy budynek znajduje się w miejscu szczególnie narażonym na hałas. W naszej ofercie posiadamy szyby dźwiękochłonne o maksymalnej izolacji akustycznej do 51 db.

6. SZYBY ORNAMENTOWE
Szkło ornamentowe doskonale przepuszcza światło, będąc jednocześnie nieprzeźroczystym. Należy pamiętać, że szkło ornamentowe nie powinno być dobierane na podstawie opisu lecz na podstawie wzoru.